wykorzystanie folii cabrio

10 pomysłów na wykorzystanie folii cabrio

Wiele tkanin może zadziwić swoją wszechstronnością i nietypowymi zastosowaniami. Wystarczy puścić wodze fantazji, a przekonamy się, że większość materiałów ma do zaoferowania naprawdę mnóstwo możliwości. W gronie tkanin, które z pewnością zaskoczą niejedną osobę, jest nasza folia cabrio. Jej pierwotnym przeznaczeniem jest osłaniający dach cabrio, ale z tej transparentnej folii można stworzyć znacznie więcej. W ramach inspiracji przedstawiamy Wam nasze 10 pomysłów na wykorzystanie folii cabrio.

Uniwersalna folia transparentna i jej główne cechy

Przezroczysta folia cabrio sprawia wrażenie produktu bardzo niepozornego. No bo co takiego wyjątkowego może kryć się w zwykłej folii, na której nie ma żadnego wzoru ani koloru? Otóż w rzeczywistości folia transparentna oferuje ogrom możliwości. Dzięki temu, że powstaje z surowców najwyższej jakości, jej parametry techniczne są doskonałe i dają nam pole do popisu.

Folia do cabrio jest wytrzymała, odporna na czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne i woda. Warte podkreślenia jest, że folia nie blaknie i nie pęka pod wpływem nawet ostrego słońca. Posiada bowiem filtr UV, który chroni przed żółknięciem i blaknięciem oraz efektem tzw. mlecznej szyby.
Ponadto folia transparentna jest bardzo plastyczna, nie gniecie się i nie łamie. Okazuje się także, że bardzo dobrze się szyje, przez co można z niej robić prawdziwe cuda.

Ciekawe pomysły na wykorzystanie folii cabrio

Choć folia transparentna powstała przede wszystkim jako materiał na dach do cabrio, to jej możliwych zastosowań jest znacznie więcej. Postanowiliśmy zebrać w punktach kilka ciekawych inspiracji na to, co można zrobić z tej przezroczystej folii. Mamy nadzieję, że dzięki temu odczarujemy nieco folię i pokażemy, jak fantastycznym jest ona materiałem.

1. Kosmetyczka z folii transparentnej

Praktyczna kosmetyczka z folii pozwala na wygodne przechowywanie kosmetyków zarówno w domu, jak i w podróży. Ze względu na wodoodporność folii cabrio taką kosmetyczkę możemy położyć nawet na półce pod prysznicem bez obaw, że woda zaszkodzi kosmetykom. Foliowa kosmetyczka ochroni także zawartość torby w podróży, jeśli dojdzie do otwarcia się którejś buteleczki. Wówczas płyn nie zaleje nam ubrań czy innych przedmiotów w torbie. Kosmetyczkę z folii bardzo łatwo także umyć – wystarczy spłukać wodą i przetrzeć suchą ściereczką. Ponadto transparentność kosmetyczki ułatwia na szybkie znalezienie konkretnego kosmetyku – doskonale bowiem widzimy, co znajduje się w środku.

przezroczysta kosmetyczka z folii

2. Prosta torba na zakupy

Folia transparentna bardzo dobrze sprawdza się podczas zakupów. Jest wytrzymała i mocna, dzięki czemu udźwignie nawet całkiem spore zakupy. Jest również prosta w utrzymaniu czystości i po każdych zakupach można ją bez problemu przetrzeć. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy wrzucamy luzem owoce i warzywa do torby. Transparentna torba z folii będzie nam służyła przez długi czas, to zatem bardzo ekologiczne rozwiązanie. Mamy nawet dla Was prostą instrukcję, jak uszyć torbę z folii.

przezroczysta torba na zakupy

3. Oryginalna torba transparentna na drobiazgi

Nie można nie wspomnieć o tym, że przezroczyste torby i dodatki stały się w ostatnich latach bardzo modne. Stanowią ciekawe urozmaicenie, a do tego pozwalają kroczyć w duchu prostoty i minimalizmu. Do takiej torby z folii włożymy tylko to, co naprawdę jest nam potrzebne, a do tego będziemy utrzymywali w środku porządek. Przecież nie chcemy, żeby wszyscy wokół widzieli bałagan w torbie 😉

torba transparentna na drobiazgi

4. Oryginalna torebka z folii

Folia transparentna może posłużyć także jako ochrona innej torby. Ochroni wówczas torbę ze skóry czy materiału przed deszczem czy ostrym słońcem, a przy okazji odmieni wygląd zwyczajnej torebki. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się na plaży, gdzie obok intensywnego nasłonecznienia i wilgoci, mamy jeszcze wszędobylski piasek. Zwykła torebka nie przeżyłaby takiego plażowania, ale już torebka chroniona przez folię cabrio poradzi sobie z tym zadaniem śpiewająco.

torba przezroczysta

5. Torba na pościel i koce

Z folii cabrio można uszyć także prostą torbę, do której można zapakować pościel i koce. Taka folia ochroni przed zbieraniem kurzu, zawilgoceniem, a nawet molami. Jednocześnie znacznie łatwiej przechowywać pościel w torbie pod łóżkiem lub w szafie.

torba na pościel z folii

6. Płaszcz przeciwdeszczowy z folii transparentnej

Doskonałe właściwości wodoodporne sprawiają, że folia transparentna dobrze sprawdza się jako ochrona przed deszczem. Bardzo ładnie też się szyje, dzięki czemu z folii można stworzyć oryginalne i funkcjonalne okrycia przeciwdeszczowe. To bardzo intrygująca opcja, ponieważ płaszcz z folii eksponuje ubrania pod spodem. Zdecydowanie można więc wyróżniać się z tłumu i wyglądać fantastycznie.

przezroczysty płaszcz przeciwdeszczowy

7. Foliowe ubranko dla psa na deszcz

Z foliowej ochrony przed deszczem mogą skorzystać także nasi czworonożni towarzysze. Transparentne ubranko przeciwdeszczowe skutecznie zabezpieczy futro psa przed nadmiarem wilgoci i wychłodzeniem. Co ważne, folia cabrio jest elastyczna, zatem nie będzie krępowała ruchów psa.

foliowe ubranko dla psa przeciwdeszczowe

8. Folia przeciwdeszczowa do wózka dziecięcego

Odpowiedniego zabezpieczenia przed deszczem i wiatrem potrzebują także maluszki. Aby można było spacerować nawet w kiepską pogodę, należy zadbać o ochronę do wózka dziecięcego. Folia transparentna osłoni dziecko przed deszczem, a jednocześnie nie ograniczy widoczności. Ciekawy świata brzdąc wciąż będzie mógł podziwiać, co się dzieje wokół. Opiekun zaś będzie mógł stale obserwować dziecko i kontrolować, czy wszystko jest w porządku.

folia przeciwdeszczowa do wózków

9. Etui na telefon z folii przezroczystej

Z elastycznej i wytrzymałej folii cabrio można z powodzeniem wyciąć również etui na telefon, które uchroni przed zadrapaniem i popękaniem. Foliowe etui stanowi także pierwszą ochronę przed wilgocią. O specjalnej ochronie przed zamoczeniem należy pomyśleć zwłaszcza podczas wędrówek po górach lub przy uprawianiu sportu. Wtedy warto telefon zapakować do przygotowanego zabudowanego etui na telefon z folii. Mamy wtedy pewność, że sprzęt nie zamoknie, nawet gdy złapie nas ulewa wysoko w górach.

przezroczyste etui na telefon

10. Przezroczyste okno do namiotu

Niektóre namioty mają już wbudowane okno z folii, inne zaś można z powodzeniem przerobić tak, żeby stworzyć w nich miejsce do obserwacji. Przezroczyste okno do namiotu idealnie sprawdza się chociażby wśród pasjonatów podziwiania gwiazd na niebie nocą. Nie trzeba wówczas wychodzić z namiotu, marznąć czy odganiać się od komarów – można w ciepłym śpiworze leżeć i po prostu patrzeć na gwiazdy.

transparentne okno do namiotu

A Wy jakie macie pomysły na wykorzystanie folii do cabrio? Koniecznie podzielcie się z nami 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *