Owata – wysokopuszysta watolina tapicerska

2,99 

Owata tapicerska jest wysokopuszystą tkaniną z watoliny poliestrowej. Jest idealnym materiałem do otulania mebli tapicerowanych. Sprawdzi się również jako warstwa ocieplająca w kurtach zimowych. Owata wyróżnia się lekkością, przewiewnością i sprężystością.

Cena za: 0.5m x 1.6m tkaniny - 0.8m2

Owata poliestrowa wysokopuszysta

Owata poliestrowa, inaczej zwana watoliną, to tkanina wysokopuszysta. Produkt wykonujemy z wysokiej jakości poliestru. Nasza owata tapicerska jest wyjątkowo miękka i elastyczna. Watolina doskonale dopasowuje się do elementów meblowych i poddaje na nierównościach. Watolinę regularnie badamy pod kątem zawartości substancji chemicznych, dlatego też jest idealna dla alergików i osób wrażliwych – nie uczula i nie podrażnia. Watolina wysokopuszysta posiada również certyfikat odporności na zapłon. Dzięki temu można ją śmiało wykorzystywać w miejscach publicznych bez obawy o bezpieczeństwo.

owata tapicerska watolina meblowa

Owata tapicerska i jej zastosowanie

Owata poliestrowa stosowana jest w przemyśle meblowym. Meble tapicerowane otulane są watoliną przed nałożeniem pokrowca, przez co wyglądają jak miękkie chmurki. Watolina tapicerska ma za zadanie nadać meblom efektu puszystości oraz niwelować wszelkie nierówności. Poliestrową watolinę można prać w temperaturze do 40 stopni, dlatego też owata o większej gramaturze wykorzystywana jest jako ocieplająca warstwa w kurtkach i płaszczach zimowych. Wysoka sprężystość i miękkość naszej owaty sprawiają, że z powodzeniem służy także do produkcji kocyków i pościeli dla małych dzieci. Poza wyjątkową miękkością atutem naszej watoliny wysokopuszystej jest to, że posiada wspomniany już atest potwierdzający brak jakichkolwiek substancji chemicznych i metali ciężkich. Jest to więc produkt w pełni bezpieczny nawet dla dzieci.

Owata tapicerska jest doskonałą wyściółką meblarską, która nadaje meblom miękkości, a także dba o ich formę i przepuszczalność. Włóknina materacowa znacząco podnosi komfort użytkowania mebla. Owatę wykorzystujemy jako warstwę wyścielającą do siedzisk, oparć i twardych boków mebli, a także jako warstwę nadającą miękkość zewnętrznym tkaninom tapicerskim. Nasza owata może być stosowana również jako warstwa modelująca.

watolina owata

Właściwości owaty

Owata tapicerska jest wysokopuszystą tkaniną z włókien poliestrowych i biokomponentów, produkowaną metodą sklejania na sucho. Staranny proces technologiczny sprawia, że materiał ma odpowiednią puszystość i sprężystość. Jest niezwykle lekka, przewiewna i nie odkształca się. Otulina tapicerska wyróżnia się trudnopalnością. Zazwyczaj jest dostępna w gramaturze 100-450 g/mk. Sprzedajemy ją jednak w standardzie: 50, 70, 80, 100, 120, 135, 150, 200, 270, 300, 400, 450 g/mk. Dzięki temu można odpowiednio dostosować grubość owaty tapicerskiej do wymagań technicznych tapicerowanego mebla. Zazwyczaj oferujemy szerokość 160 i 200 cm, ale zamówienia indywidualne realizujemy w przedziale 50-225 cm.

Dane techniczne:
szerokość 160cm
gramatura 100g/m2
grubość włókniny 1 cm
I Gatunek
Cena dotyczy 0,5 mb ( tzn. 0,5 m x 1,6m )
Kupując kilka szt. otrzymasz owatę w 1 kawałku.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Owata – wysokopuszysta watolina tapicerska”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *