Wigofil tapicerski

(3 opinie klienta)

4,00 399,00 

Wigofil tapicerski jest tkaniną wytrzymałą, lekką i przyjemną w dotyku o bardzo szerokim zastosowaniu. Sprawdza się głównie w tapicerce meblowej, ale także w produkcji pokrowców, odzieży ochronnej i toreb reklamowych. W naszym sklepie dostępny w wielu kolorach i gramaturach.

Cena za: 0.5m x 1.6m tkaniny - 0.8m2
SKU: Brak danych Kategoria:

Wytrzymały wigofil tapicerski

Nasz wigofil inaczej nazywany jest włókniną polipropylenową i powstaje z wysokiej jakości polipropylenu. Starannie dobrany surowiec oraz skrupulatna kontrola produkcji sprawia, że w wigofilu nie ma dziur ani nie dochodzi do zmienności gramatury. Naszym klientom oferujemy jedynie wigofil ze sprawdzonego źródła i wyłącznie z certyfikowanych włóknin. Jest on tkaniną mocną, a jednocześnie elastyczną. Dzięki temu, że jest bardzo lekki i delikatny w dotyku, ma szerokie zastosowanie w tapicerstwie. Posiada stałą gramaturę i grubość na całej swej długości i szerokości, co znacznie ułatwia pracę z tym materiałem. Tkanina ma również atest higieniczny potwierdzający jej bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska. Materiał z polipropylenu dostępny jest w różnych kolorach i gramaturach, przez co każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje do własnych potrzeb.

Wigofil w tapicerstwie

Nasz mocny wigofil, podobnie jak owata, jest podstawowym surowcem do produkcji oraz renowacji mebli tapicerowanych. Jego obecność jest nieoceniona, ponieważ rozwiązuje kilka problemów bez obciążenia kieszeni klienta. W tapicerstwie bowiem służy jako estetyczne wykończenie w miejscach, gdzie nie ma potrzeby stosowania drogich tkanin tapicerskich. Są to na przykład miejsca takie jak spód mebla tapicerowanego czy też tył mebli. Wigofil doskonale się układa, a dzięki zawartym włóknom nie strzępi się ani nie rozrywa podczas bicia zszywek tapicerskich. Można go również wykorzystywać do szycia wkładów do poduszek i pokrowców na materace. Za sprawą gęsto splecionych włókien poduszki i pokrowce są wytrzymałe, odporne na kurz i uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem przetrwają w świetnej formie przez długie lata.

Zastosowanie wigofilu

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wigofil jest tkaniną często i chętnie wykorzystywaną w tapicerce meblowej. Jest to materiał bardzo wszechstronny i z powodzeniem sprawdza się w różnych rolach. Znajdzie zastosowanie jako agrowłóknina w ogrodnictwie i ma wtedy za zadanie powstrzymać wzrost chwastów. Z wigofilu korzystają fotografowie i ustawiają go jako tło do zdjęć produktów. Jest też idealną tkaniną na pokrowce na motocykl, samochód i meble ogrodowe. Wigofil nadaje się również do produkcji toreb reklamowych, ponieważ świetnie przyjmuje pigment podczas drukowania. Ponadto odnajdziemy go w szpitalnych fartuchach i szlafrokach. Lekkie, wytrzymałe i tanie w produkcji ciuchy ochronne z wigofilu fantastycznie się sprawdzają. Dodatkowo wigofil można wykorzystać jako zabezpieczenie w transporcie i jako przekładki. Jak widać więc wigofil to tkanina niesamowicie wszechstronna i przydatna w wielu dziedzinach. U nas znajdziesz szeroki wyboru tej tkaniny.

Wigofil tapicerski – dane techniczne:

Szerokość160 cm +/- 2%
Skład100% PP

kupujesz w jednym kawałku

Kupując kilka sztuk otrzymasz materiał w jednym kawałku.

3 opinie dla Wigofil tapicerski

  1. Elżbieta (zweryfikowany)

    Polecam sklep

  2. Elżbieta (zweryfikowany)

    Materiał wysokiej jakości, dobrze zabezpieczony i spakowany. Polecam sklep

  3. AD (zweryfikowany)

    Bardzo sprawna i szybka dostawa. Materiał otrzymałam nawinięty na belkę, bez zagnieceń. Polecam sklep.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *