biały filc na ślub

Biały filc na dywan ślubny

Ślub to bez wątpienia wyjątkowy moment w życiu pary. Nic dziwnego, że każdy chce, by była to ceremonia idealna, a wszystko było zapięte na ostatni guzik. Ogromną rolę podczas zaślubin odgrywają dekoracje. I nie chodzi tu tylko o starannie dobrane kwiaty, ale także o pokrowce na krzesłach i dywany ślubne. Zwłaszcza dywan ślubny wyrasta w ostatnich latach za jeden z ulubionych elementów podczas ceremonii. Biały dywan na ślub wprowadza odświętny, a jednocześnie przytulny klimat. Do tego zadania wybrać można różne tkaniny. My zdecydowanie polecamy biały filc jako dywan ślubny.

Po co biały dywan do kościoła na ślub?

Każda para podczas ślubu pragnie, aby wszystko poszło jak z płatka i podobała się wszystkim gościom. Niezwykle istotne są wszystkie zastosowane dekoracje, które budują atmosferę i sprzyjają wczuciu się w magiczny klimat. Zatem bardzo skrupulatnie dobiera się wszelkie dodatki, serwetki, obrusy i oczywiście kwiaty. Na popularności bardzo zyskał też dywan ślubny, który podnosi mocno rangę wydarzania. Wejście po wyłożonym dywanie to niezapomniana chwila dla każdej pary. Jednocześnie ślubny dywan ma swoje znaczenie i symbolizuje rozpoczęcie nowej drogi życia.

Warto także podkreślić praktyczną stronę takiego dywanu. Jeśli wybierzemy odpowiedni materiał na biały dywan do kościoła, to będzie on doskonale amortyzował kroki i zabezpieczy przed ewentualnym poślizgnięciem się. To szczególnie istotne dla panny młodej, która zestresowana i przejęta będzie kroczyć do ołtarza w wysokich butach. Filcowy dywan pozwoli jej na większy komfort, a tym samym pewność siebie.

Ponadto biały filc wyłożony podczas ceremonii buduje uroczysty, a jednocześnie bardzo ciepły i przytulny klimat. Biel filcu nawiązuje do wielopokoleniowej tradycji i klasyki. Taki dywan filcowy najczęściej rozkłada się w drodze do ołtarza. Z racji tego, że od jakiegoś czasu coraz powszechniejsze stają się śluby w plenerze, to biały filc może posłużyć także jako dywan budujący klimat pośród drzew. Warto tu podkreślić, że biały odcień pozwala wpasować się do każdego otoczenia, a przy tym nie będzie krzykliwy. Nie odciągnie też uwagi od tego, co w danym dniu najważniejsze, czyli od pary młodej.

Jak wybrać materiał na dywan ślubny?

Wbrew pozorom nie każdy materiał będzie nadawał się na dywan ślubny. Zbyt gruba tkanina przytłoczy gości i zepsuje całą aranżację. Natomiast zbyt cienka i delikatna tkanina nie spełni kompletnie swojej roli, szybko się zniszczy. A do tego może się podwijać i zawijać, tworząc niebezpieczne nierówności na drodze. Zamiast ułatwieniem więc, stanie się zagrożeniem dla panny młodej. Ważny jest także kolor materiału. Wprawdzie coraz więcej par nie trzyma się już kurczowo bieli i sięga po odważniejsze barwy, to jednak dywan ślubny najlepiej prezentuje się właśnie w bieli. Dlaczego? Ponieważ doskonale komponuje się z innymi dodatkami, uwypukla piękno kwiatów, wstążek i innych dekoracji. Jednocześnie zaś nie gryzie się z żadnym innym odcieniem. Oczywiście nie przytłacza również pary młodej i pozwala właśnie im odgrywać pierwsze skrzypce.

Biały filc – najlepszy wybór na dywan na ślub

Od ładnych już kilku lat furorę robi biały filc na dywan ślubny. Wiele osób jest zaskoczonych, że filc tak świetnie nadaje się do tej roli. Do tej pory bowiem większość kojarzyła filc z materiałem izolacyjnym i zabezpieczającym. Warto jednak pamiętać, że filc to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów i można go wykorzystać do wielu różnych zastosowań. W tym artykule skupimy się jednak na tym, dlaczego biały filc jest strzałem w dziesiątkę przy poszukiwaniach materiału na dywan ślubny.

Biały filc jest odpowiednio miękki, dzięki czemu zapewnia komfort parze młodej i ich gościom. Wygodny dywan ślubny jest szczególnie istotny dla pań noszących wysokie obcasy. Chodzenie po takim miękkim filcowym dywanie staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Taki dywanik sprawdza się zwłaszcza na śliskich kościelnych posadzkach lub na nierównej trawie podczas uroczystości w plenerze. A sama panna młoda krocząca po takim białym dywanie może poczuć się jak księżniczka.

W parze z miękkością filcu idzie także jego elastyczność. Materiał musi bowiem dobrze trzymać się podłoża i nie podwijać się, ale jednocześnie nie może być za sztywny. Odpowiedniej grubości biały filc dekoracyjny doskonale nadaje się do tej roli.

Kluczową cechą, jaka wyróżnia filc na dywan ślubny jest jego wytrzymałość. Materiał musi sobie poradzić z dość intensywnym użytkowaniem i niedopuszczalne jest, by w trakcie ceremonii w dywanie pojawiły się dziury i przetarcia. Biały filc jest wystarczająco odporny, aby przetrwać całe przyjęcie.

Biały kolor prezentuje się niezwykle odświętnie podczas uroczystości, ale ma jeden minus. Łatwo się brudzi i widać na nim wszystkie plamy. I o ile to zupełnie normalne, że pod koniec ślubu dywan nie będzie już błyszczał, to absolutnie panna młoda nie może kierować się do ołtarza po brudnym dywanie. Dlatego tak ważne jest, że filc jest odporny na plamy, a jak już dojdzie do zabrudzenia, to można szybko materiał przeczyścić.

Biały filc na ślub i komunię

Elastyczny i jednocześnie wytrzymały filc świetnie sprawdza się jako dywan ślubny, ale jego zastosowanie podczas uroczystości jest znacznie szersze. Nie każda para decyduje się na dywan ślubny, ale czasem wybierają mniejsze dywaniki filcowe. Biały filc dekoracyjny może również posłużyć jako materiał na dekoracje na stół i oryginalne serwetki bądź podstawki pod szklanki i kieliszki. Filcowe elementy trafiają także do okazałych bukietów, a nawet jako nietypowe kieszonki na sztućce. Pomysłowe pary młode mogą też wybrać piękne winietki z dodatkiem z białego filcu.

Biały filc nie jest zarezerwowany wyłącznie na ślub – równie wspaniale prezentuje się podczas komunii i chrztu. I to zarówno jako biały dywan do kościoła, jak i wszelkie białe dekoracje do sali, w której odbywa się przyjęcie. Warto także pamiętać, że biały kolor nie jest przeznaczony tylko na ważne uroczystości. Biały filc dekoracyjny można wykorzystać również w domu, np. tworząc drobne ozdoby do doniczek z kwiatami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *