owata tapierska

Co to jest owata tapicerska?

Owata tapicerska to tkanina wysokopuszysta wykonywana z wysokiej jakości poliestru. Inaczej nazywa się ją też watoliną. To produkt o znacznej elastyczności i miękkości, który doskonale dopasowuje się do różnego rodzaju elementów meblowych, również niezbyt równych. Watolina jest materiałem odpowiednim nawet dla alergików i osób wrażliwych, gdyż nie uczula i nie podrażnia.

Zastosowanie owaty tapicerskiej

Watolina znajduje szerokie zastosowanie w całym przemyśle meblowym. Meble tapicerowane są otulane owatą tapicerską przed nałożeniem pokrowca. Watolina ma za zadanie nadać meblom puszystości. Przy okazji skutecznie niweluje wszelkiego rodzaju nierówności. Co ciekawe, materiał ten można prać bez obaw w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Z tego powodu owata o nieco większej gramaturze wykorzystywana jest także do ocieplania kurtek czy płaszczy zimowych. Jest to tzw. watolina krawiecka (ocieplina). Ponadto z uwagi na miękkość i elastyczność owata może posłużyć również do produkcji kocyków i pościeli dziecięcej. Do tego celu wykorzystuje się oczywiście watolinę posiadającą certyfikat o braku metali ciężkich i substancji chemicznych w składzie.

Jak wspomniano wyżej – owata tapicerska to świetna wyściółka meblarska. To ona nadaje meblom miękkości i sprawia, że prezentują się one nienagannie. Dzięki owacie podnosi się znacznie komfort użytkowania mebli. Jeśli mowa o podnoszeniu komfortu to koniecznością jest wspomnienie o takim elemencie mebli jak pianka tapicerska, której odpowiedni dobór jest niezwykle ważny. Jest więc ona powszechnie wykorzystywana do wyścielania oparć, siedzisk i twardych boków mebli. Watolina nadaje również miękkości zewnętrznym tkaninom obiciowym. Sprawdza się też jako warstwa modelująca.

Owata tapicerska i jej właściwości

Owata to wysokopuszysta tkanina wykonana w całości z włókien poliestrowych i biokomponentów, która produkowana jest metodą sklejania na sucho. Dzięki nowoczesnemu procesowi produkcyjnemu jest to materiał o znacznej sprężystości i dużej puszystości oraz miękkości. Watolina jest zaskakująco lekka i przewiewna, a przy tym w zasadzie nie odkształca się. Jest również materiałem trudnopalnym. Najczęściej jej gramatura wynosi od 100 do 450 g/mk. Sprzedawana jest w wielu wariantach do wyboru. Dzięki temu można dobrać grubość owaty tapicerskiej odpowiednio do wymagań technicznych danego mebla. Szerokość płata owaty wynosi najczęściej 160 lub 200 cm, ale na rynku znaleźć można też produkty o innej szerokości (od 20 do 225 cm).

Z czego wynika duża popularność owaty tapicerskiej?

Watolina jest włókniną poliestrową o właściwościach antyalergicznych, która nie chłonie wilgoci i jest bardzo przewiewna. Z tego powodu sprawdza się wszędzie tam gdzie mieszkają osoby ze skłonnością do alergii czy małe dzieci. Nic więc dziwnego, że jest szeroko wykorzystywana w przemyśle meblarskim, tapicerskim i nie tylko. To ona nadaje meblom różnego rodzaju miękkości i podnosi komfort ich użytkowania. Owata jest bardzo puszysta i w zasadzie nie odkształca się. Ponadto nie rwie się i przez długi czas nie traci nic ze swojej sprężystości. Dodatkowo jest miękka. Wykorzystuje się ją także przy produkcji śpiworów, kołder, kurtek, legowisk dla zwierząt czy jako wytłumienie kolumn głośnikowych.

Owata tapicerska gdzie kupić najlepszą?

Wszystkie zalety owaty sprawdzają się tylko w przypadku, gdy kupujemy produkt najwyższej jakości i ze sprawdzonego źródła. Taką doskonałą owatę możecie na pewno kupić w naszym sklepie tapicerskim poprzez stronę internetową. Osoby, które przed zakupem lubią dotknąć materiału i obejrzeć go na żywo, zapraszamy do naszej hurtowni. Na miejscu dodatkowo nasi specjaliści doradzą przy wyborze tkanin i opowiedzą o odpowiednim wykorzystaniu owaty.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *