jak uszyć kury z materiału

Jak uszyć kury z materiału – instrukcja krok po kroku

Święta wielkanocne coraz bliżej, warto więc pomyśleć o okazjonalnych ozdobach do domu. Już nawet drobiazg potrafi przywołać świąteczny nastrój oraz wprowadzić miłą atmosferę. Najlepsze i najbliższe sercu są zawsze dekoracje przygotowane samodzielnie, dlatego dziś prezentujemy instrukcję jak uszyć kury z materiału. Dzięki temu każdy może stworzyć sympatyczną kurkę w domowym zaciszu. To naprawdę bardzo proste.

Prosty sposób na to, jak uszyć kury z materiału

Wbrew pozorom takie kurczaki z materiału wcale nie wymagają wielkich umiejętności krawieckich. Potrzebne za to jest pozytywne nastawienie i kreatywne podejście. Dzięki temu uda się połączyć przyjemne z pożytecznym i spełniając miło czas, uszyć piękne dekoracje świąteczne. Potrzebujemy również oczywiście odpowiednich materiałów – by uszyć kury wykorzystaliśmy tkaninę tapicerską Inari oraz filc tapicerski do drobnych kurczakowych elementów. Jeśli mamy już materiały i akcesoria krawieckie, możemy przejść do tworzenia miękkich kurczaków.

Jak uszyć kury z materiału – poradnik

Na początek wymyślamy wykrój i rysujemy go na papierze. WAŻNE, by dodać na dole kilka centymetrów. 5/6 cm do 10 cm to nasza podstawa, zatem wycinamy ją, odrysowujemy na tkaninie i wycinamy z zapasem około 1-1,5 cm. Następnie składamy prawą stronę do prawej.

jak uszyć kury z materału krok 1

Z filcu wycinamy czubek, grzebyk i skrzydełka – jaka forma się komu zamarzy – panuje tu bowiem pełna dowolność. Filcowe dodatki składamy w środku, szpilkujemy i szyjemy, zostawiając na dole otwór na wypchanie kurczaczka kulką silikonową lub innym materiałem na wypełnienie.

jak uszyć kurczaki z tkaniny krok 2

Szpilkujemy filcowe dodatki.

jak uszyć kurczaka z tkaniny krok 3

Następnie zszywamy boki na dole i przygotowujemy podstawę kurki.

jak uszyć kurczaka z materiału krok 4

Tak oto powstaje nasza podstawa. Niepotrzebny nadmiar odcinamy, pozbywamy się również nadmiarowej tkaniny na całości. Wykonujemy to przy pomocy nożyczek ząbkowanych, możliwe jest także robienie malutkich nacięć zwykłymi nożyczkami.

jak zrobić kurczaka z tkaniny krok 5

Dzięki temu zyskamy gwarancję, że po przewróceniu na prawą stronę i wypchaniu, materiał będzie się ładnie układał i nie powstaną brzydkie zagięcia. Przewracamy więc kurkę i wypychamy ją, by była pulchniutka.

jak zrobić kurę z tkaniny krok 6

Następnie zszywamy otwór ściegiem krytym.

instrukcja szycia kury z materiału krok 7

Na koniec ozdabiamy nasze kurki według własnego uznania. My akurat dodaliśmy koronkę oraz oczywiście dzióbek i oczka, by nadać kurce wyrazu. Dzióbek powstał z filcu, natomiast oczka namalowaliśmy. Oczy kurczakowi można też nakleić z wykorzystaniem kleju do klejenia na gorąco. My przykleiliśmy właśnie tym sposobem dzióbek. Polecamy również wyhaftowanie elementów kurzego pyszczka. Panuje tu spora dowolność.

DIY kury z materiału

Jak uszyć kury z materiału – efekt końcowy

Przy tworzeniu kur z tkaniny najważniejsze jest, by zgodnie z instrukcją uszyć korpus kurczaka. Pozostałe czynności, takie jak ozdabianie kurzej twarzy czy dokładnie jej dodatkowych elementów dekoracyjnych pozostawiamy już naszym czytelnikom do własnych eksperymentów 🙂 Możemy tylko dodać, że świetnie sprawdzą się do tego wszelkie kolorowe skrawki materiałów, ozdobne guziki, piórka i koronkowe serwetki, które czasy świetności mają już za sobą. Na koniec cudne kurczaki są gotowe do postawienia na honorowym miejscu w domu. Teraz już atmosfera wielkanocna unosi się w powietrzu.

kury z materiału ciemne

Gotowe kury z materiału w wersji ciemnej…

kury z materiału jasne

…i jasnej. W obu wariantach są urocze.

Za inspirację i piękne wykonanie kur z materiału dziękujemy Rozetcie Filipek.

wielkanocne kury z materału

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *