Powrót dzieci do szkoły to czas przygotowywania szkolnej wyprawki. Poza książkami i zeszytami potrzebne są również przybory, takie jak długopisy i kredki. A żeby wszystko nie gubiło się w plecaku warto przybory piśmienne spakować do piórnika. Taki piórnik wcale nie musi być duży i ciężki – można samodzielnie zrobić piórnik ze skrawków materiału i to w dowolnym kształcie i rozmiarze. Dzięki temu będzie ładny, praktyczny i jedyny w swoim rodzaju. Zapoznajcie się więc z naszą prostą instrukcją jak uszyć piórnik ze skrawków materiału w kształcie misia.
Co można uszyć ze skrawków materiałów – piórnik w kształcie misia
Żaden uczeń nie powinien wychodzić z domu bez długopisu, ołówka i kredek. Bez tych przyborów ciężko poradzić sobie na lekcjach, a nie zawsze jest od kogo pożyczyć niezbędne przybory. Warto więc postawić na piórnik, w którym zawsze znajdzie się potrzebne wyposażenie ucznia, a przy okazji łatwiej zapamiętać, by zabrać piórnik do szkoły. Długopisy i kredki już nie będę się gubić w czeluściach plecaka czy w pokoju dziecka.
Warto jednak podkreślić, że taki miękki piórnik z resztek materiału przyda się nie tylko dzieciom, ale także studentom. Również dorośli, którzy w swojej pracy często korzystają z przyborów piśmiennych, powinni zainteresować się takim piórnikiem. Zaoszczędzi on mnóstwo czasu, który na ogół marnuje się na szukanie potrzebnych długopisów czy ołówków. A kto powiedział, że dorośli nie mogą mieć miękkiego i puszystego piórnika o subtelnym kształcie misia? Oczywiście dla tych, którzy jednak wolą bardziej stonowane i poważne kształty również mamy propozycję – wystarczy zrezygnować z doszywania uszu i noska i wybrać mniej krzykliwy kolor i gotowe – mamy elegancki i praktyczny piórnik na każdą okazję.
Jak uszyć piórnik na kredki samodzielnie?
Gotowe piórniki można oczywiście kupić w sklepie. Takie piórniki jednak są na ogół dość ciężkie i tylko niepotrzebnie podnoszą ciężar szkolnej wyprawki. Natomiast samodzielnie uszyty piórnik jest lekki jak piórko i mięciutki. Zastosowanie dwóch niezawodnych tkanin – Kodury i Kronos – daje niesamowite połączenie. Kodura dba o wytrzymałość piórnika i odporność na zabrudzenia i zniszczenia, a Kronos nadaje przyjemnej miękkości i delikatnie mieniącego się wyglądu. To kolejna zaleta własnoręcznie robionego piórnika – mamy gwarancję, że to piórnik jedyny w swoim rodzaju. Zapraszamy zatem do naszej prostej instrukcji, dzięki której każdy nauczy się, jak uszyć piórnik z resztek materiałów.
Instrukcja krok po kroku jak uszyć piórnik na kredki z resztek materiałów w ksztacie misia
- Materiały potrzebne do uszycia piórnika typu miś.
– materiał Kronos ok. 0,25 mb
– materiał Kodura ok. 0,25 mb
– sznurek bawełniany lub bawełniana tasiemka ok. 40 cm
– mały kawałek czarnego filcu
– nożyczki
– szpilki
– centymetr krawiecki
– patyczek do wywijania
– kreda lub pisak znikający
– maszyna do szycia
– darmowy wykrój do pobrania - Wycięcie wykroju
Pobierz nasz darmowy wykrój i wytnij go. Przygotuj sobie plan działania i wycięte skrawki materiału:
– z materiału Kronos wytnij: ucho x 4 sztuki, baza x 1, klapa piórnika x 1;
– z Kodury wytnij: baza x 1, kieszeń na kredki x 1, klapa piórnika x1. - Rozłóż wycięte materiały
Przygotuj wycięte zgodnie z podanymi wymiarami materiały i rozpocznij szycie piórnika.
- Zszyj uszy i wywiń je na prawą stronę.
- Przypnij uszy do wyciętej bazy z tkaniny Kronos.
- Następnie przypnij klapę z materiału Kronos i przeszyj na maszynie.
- Przyszyj nosek misia na klapie.
- Przyszyj sznurek złożony na pół pod nosem misia
- Podwiń jedną dłuższą krawędź kieszonki na kredki
- Przeszyj krawędź na maszynie
- Kieszonkę przyszyj do bazy piórnika z Kodury.
- Narysuj linie pomocnicze na kieszonkach, w których będą kredki.
Jeśli masz standardowe kredki – narysuj linie co 15 mm. Z kolei jeśli kredki są szersze, to do szerokości kredki dodaj jeszcze ok. 10 mm. Jeśli masz więcej kredek, to długość całkowita piórnika się zmieni. Musisz to sobie wyliczyć sumując ilość kredek przez szerokość kieszonki.
- Szyj po każdej narysowanej linii.
Na początku każdego szwu rygluj go, czyli szyj raz do przodu, potem do tyłu i znowu do przodu. Dzięki temu kieszonki będą mocne i nie rozprują się tak łatwo podczas wkładania i wyjmowania kredek.
- Odetnij robocze nitki.
- Obie części piórnika zepnij ze sobą prawymi stronami do siebie.
- Całość zszyj na maszynie ok. 1 cm od krawędzi materiału.
- Zostaw niezszyty kawałek piórnika ok. 10 cm.
Otwór ten jest potrzebny, by wywinąć piórnik na prawą stronę.
- Wywiń całość na prawą stronę.
- Zszyj cały piórnik na prawej stronie ok. 0,5 cm od brzegu.
Dzięki temu zaszyjesz powstały otwór, a także elegancko wykończysz piórnik. Taki sposób szycia sprawi również, że piórnik będzie się lepiej układał.
- Użyj tasiemki albo sznurka do zawiązania piórnika w tubę.
- Efekt końcowy.
Ładny i praktyczny piórnik w kształcie misia gotowy. Można go modyfikować w dowolny sposób, naszywać dodatkowe elementy lub nadać kształt innego zwierzaka.
Piórnik jest na 16 kredek
Fajny, na ile kredek jest ten piórnik?
Pozdrawiam Kamila