jak zrobić przebranie dla dziecka

Jak zrobić przebranie dla dziecka na Halloween i karnawał

Dzieci uwielbiają bale przebierańców i nie trzeba ich przekonywać do wskoczenia w kostium. Dla dzieci każda okazja jest dobra, by poszaleć w stroju ulubionego superbohatera czy księżniczki z bajki. Do jednych z częściej wybieranych kostiumów należą też wszelkie nawiązania do zwierzątek. Już niedługo kolejna okazja na przebieranki i szaloną zabawę. Wkrótce Halloween, a niewiele później karnawał, dlatego też przygotowaliśmy dla Was instrukcję, jak zrobić przebranie dla dziecka. Tym razem pokażemy Wam, jak w kilku krokach uszyć kostium zwierzaka. To bardzo uniwersalne przebranie, które przypadnie do gustu każdemu. I to nie tylko dziecku.

Przebranie na Halloween

Choć nie wszyscy są zwolennikami Halloween, to jednak trzeba przyznać, że z roku na rok to amerykańskie święto ma coraz więcej fanów. I nic dziwnego – to doskonała okazja do zabawy, tematycznych imprez i przebieranek. Oczywiście największą frajdę mają najmłodsi. Bale przebierańców w przedszkolu i spotkania z rówieśnikami w celu zbierania słodkości to już powoli obowiązkowe elementy 31 października. Z możliwości poczucia się jak beztroskie dziecko chętnie korzystają także dorośli i na ten dzień wskakują w kostiumy i prześcigają się wyszukanych przebraniach.

Warto podkreślić, że przebranie na Halloween wcale nie musi być straszne. Do wyboru mamy więc nie tylko szkielety, wiedźmy, potwory i zombie, ale także piękne królewny, ponadczasowego Batmana i Supermana oraz sympatyczne zwierzęta. Nawet jeśli decydujemy się na kostium nawiązujący do Halloween, to nie musi on przerażać. Halloweenowy motyw możemy przecież przedstawić w dowolny sposób. I właśnie samodzielne uszycie kostiumu daje największe pole manewru. Jako przykład tego, jak można w nietypowym stylu zaprezentować dekoracje na Halloween czy przebrania, polecamy zapoznać się z naszą instrukcją na pluszowego nietoperza.

Jak zrobić przebranie dla dziecka na Halloween i karnawał

Nasza propozycja kostiumu jest tak uniwersalna, że świetnie sprawdzi się zarówno jako przebranie na Halloween, jak i przebranie na karnawał. Mało tego – będzie idealne dla najmłodszych, dla starszych dzieci, ale również dla dorosłych. Musimy tylko dobrać odpowiedni rozmiar. Dzięki temu, że nasze przebranie składa się z kilku prostych elementów, to uszycie kostiumu nie jest skomplikowane i nie potrzeba do tego wielkich umiejętności krawieckich ani dużej ilości materiałów. Dobór motywu zwierzęcego także nie jest przypadkowy – pasuje bowiem na każdą okazję, a już sam wzór tkaniny ułatwia stworzenie ciekawej kreacji.

Dodatkowo przygotowaliśmy dwie opcje – jak zrobić przebranie dla dziecka jako żyrafa lub zebra. To też dobra opcja, jeśli mamy dwójkę dzieci. Dzięki temu każde z maluchów będzie się odróżniać, a my nie napracujemy się zbytnio przy tworzeniu kostiumów. Ponadto nasze przebranie nadaje się jednocześnie dla dziewczynki i chłopca. Do uzyskania oryginalnego efektu wystarczą dwa elementy – opaska na głowę z uszami i tematyczną grzywą zwierzęcia oraz ogon do przyczepienia. Oczywiście możemy do przebrania doszyć jeszcze np. bluzkę i spodnie, ale dziś skupimy się na najprostszych elementach. Do nich wystarczy dobrać ubrania w pasującym kolorze (czyli np. białą bluzkę i czarne spodnie do stroju zebry) i mamy gotowe przebranie na Halloween lub przebranie na karnawał.

Instrukcja jak zrobić przebranie dla dziecka

 1. Przygotowanie materałów

  – tkanina Animals w zwierzęcy wzór ok. 0,30 mb
  – sztuczny zamsz Alcantra w kolorze beżowym lub pomarańczowym ok. 0,20 mb
  – sztuczny zamsz Alcantra w kolorze czarnym ok. 0,10 mb
  – opaska na głowę
  – watolina
  – gumka ok. 2-3 cm krótsza od obwodu pasa dziecka
  – klej na gorąco
  – maszyna do szycia
  – nożyczki
  – szpilki
  – pisak znikający
  materiały na kostium dla dziecka

 2. Z tkaniny w zwierzęcy wzór wytnij pasek o szerokości ok. 2,5 cm.

  Nałóż klej na gorąco na opaskę i owijaj pasek wokół opaski, smarując co kawałek klejem. W ten sposób owiń całą opaskę.
  opaska na halloween

 3. Przygotuj uszy przebrania dla dziecka.

  Dopasuj wielkość uszu do swojego dziecka. Następnie wytnij dwa trójkąty z materiału ze zwierzęcym wzorem. Tak samo postąp z dwoma trójkątami z beżowego materiału. Zepnij je szpilkami i zszyj na maszynie.
  uszy-na-halloween

 4. Wywinięte ucho złóż do środka i zszyj igłą i nitką u podstawy.

  przebranie dla dziecka

 5. Przyszyj uszy igłą i nitką do opaski w równej odległości od brzegów

  opaska dla dziecka

 6. Z czarnego materiału wytnij grzywę o szerokości ok. 7 cm.

  przebranie dla dziecka zebra

 7. Wytnij ogon o długości 30 cm i szerokości ok. 7 cm. Ogon powinien mieć kształt zbliżony do trójkąta.

  Zszyj go wzdłuż, ale nie zaszywaj góry i dołu. Wywiń go na prawą stronę.
  ogon przebranie dla dzieca

 8. Wytnij pasek z czarnego materiału o wymiarach ok. 10 x 10 cm.

  Ponacinaj go tak, by powstały paski.
  jak uszyć kostium zebry

 9. Zwiń ogon w rulonik i włóż w końcówkę ogona.

  Przyszyj igłą i nitką lub na maszynie ściegiem prostym.
  zebra kostium dla dziecka

 10. Do środka ogona włóż pasek watoliny albo innego wypełnienia.

  Do szerszej podstawy ogona włóż gumkę i przyszyj ją za pomocą igły i nitki. Dzięki niej dziecko założy ogon wokół pasa.
  kostium na karnawał

 11. I już – przebranie dla dziecka z motywem zebry gotowe.

  Aby uszyć kostium żyrafy postępuj zgodnie z instrukcją jak zrobić przebranie dla dziecka, tylko użyj materiału ze wzorem w żyrafę.
  jak zrobić kostium dla dziecka

Chętnych zapraszamy też do obejrzenia naszego filmiku z bardzo szczegółową instrukcją, która bez żadnych wątpliwości pokaże, jak zrobić kostium dla dziecka na Halloween, karnawał czy inną okazję.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *