Jaką tkaninę obiciową wybrać ?

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy myślisz o renowacji mebli tapicerowanych jest zwykle jaki wybrać kolor. 
Upewnij się, że twój wybór kolorów to taki, z którym możesz żyć długo i szczęśliwie. Na przykład najlepiej jest unikać bardzo odważnego koloru w mniejszych pomieszczeniach, szczególnie jeśli twoja sofa jest również duża,
ale chociaż kolor jest ważny, inne czynniki są równie ważne.
 
Wybierz tkaninę na podstawie tego, kto będzie używał twoje meble. 
Jeśli będziesz dzielić sofę ze swoimi zwierzętami, weź pod uwagę tkaninę poliestrową (PES) lub eko skórę skórę, ponieważ mogą one wytrzymać dodatkowe zużycie.
Unikaj tkanin o delikatnych kolorach, jeśli masz dzieci i / lub zwierzęta domowe.
 
Wybierz tkaninę, która odzwierciedla twój własny styl i nastrój dekoracji w tym pokoju.
Weź pod uwagę skalę wzoru. Powinien być odpowiedni do rozmiarów mebli, które okrywa, jak również wielkości pomieszczenia. Duży odważny wzór może lepiej działać w większym pomieszczeniu, podczas gdy bardziej wyciszony lub mniejszy może być lepszym wyborem dla mniejszej przestrzeni.
 
Aby uzyskać odpowiedni nastrój, należy wziąć pod uwagę barwę koloru.
Ciepłe i chłodne kolory wpływają na nastrój pomieszczenia i ten aspekt powinien być częścią decyzji. Unikaj modnych intensywnych kolorów, chyba że naprawdę je lubisz. Mogą wyglądać na starsze, zanim sofa lub krzesło będzie wymagało regeneracji.
 
Rozważ kształt i skalę
Do obijania  zaokrąglonego kształtu,  zaleca się  tkaniny w jednolitym kolorze. Wzory lub tekstury o charakterystycznym kierunku mogą nie wyglądać dobrze. Weź również pod uwagę wielkość mebli. “Lubimy większe elementy, takie jak sofa, w bogatym jednolitym kolorze lub klasycznym neutralnym. Ożywiaj pomieszczenie mniejszymi meblami – na przykład krzesłem z wyrazistymi rysami w odważniejszym odcieniu lub wzorze”.
 
Podczas szukania tkanin obiciowych często spotkasz się z  terminem Test Martindale’a.
Odnosi się to do testu trwałości tkaniny. Test  potarcia wykonuje się ruchem posuwisto-zwrotnym, podobnym do zużycia, które pojawia się, gdy ktoś siada i podnosi się ponownie. Liczba  przetarć, zanim tkanina wykazuje widoczne zużycie. Warto zwrócić uwagę aby tkanina nie miała mniej niż 60 000 cykli martindale’a.
Na koniec
Ważna praktyczna rada, która sprawi że twoje meble zostaną z tobą na dłużej.
 

Za każdym razem, gdy ktoś siada na meblu, brud wciera się w tkaninę. Aby materiał nie był zużyty, odkurzaj meble tapicerowane przynajmniej raz w miesiącu.