,

Klej tapicerski w sprayu

(3 opinie klienta)

19,99 

Wszechstronny klej tapicerski w sprayu nadaje się do łączenia ze sobą różnych materiałów. Wygodny w aplikowaniu klej o dobrej przyczepności i długotrwałym wiązaniu.

Klej tapicerski w sprayu

Klej TAPICER to bardzo trwały i natychmiastowy klej tapicerski w sprayu produkowany na bazie wysokogatunkowych surowców. Do jego podstawowego składu wykorzystywanego w produkcji zaliczamy kauczuk SBS, żywice syntetyczne oraz środki modyfikujące. Najczęściej i najbardziej efektywnie stosowany jest do klejenia pianki lub gąbki, tkanin satynowych, filcu, juty, gum meblarskich, dywanów i wielu innych. Nasz klej w sprayu posiada bardzo dobrą wytrzymałość, która potwierdzona została wieloma doświadczeniami. Związanymi z stosowaniem naszego kleju do podłoża betonowego, metalowego, drewnianego oraz płyt eternitowych. Każdy z wymienionych materiałów nada się do wzajemnego komponowania z naszymi tkaninami.

Właściwości naszego kleju do tkanin:

 • bardzo wysoka wydajność,
 • trwały – odporny na starzenie się,
 • do natychmiastowego użycia i z natychmiastowym efektem,
 • wytwarza elastyczną spoinę.

klej tapicerski w sprayu

Jak stosować nasz klej tapicerski? – krok po kroku

Przed rozpyleniem kleju warto upewnić się, czy powierzchnia klejonego materiału jest czysta i wolna od wilgoci. Do czyszczenia powierzchni posłużyć nam może benzyna ekstrakcyjna. Przed użyciem należy go dokładnie wymieszać. Bardzo ważne jest, by klej tapicerski miał pełny kontakt z powierzchnią. Aplikacja kleju powinna być równomierna i jednolita. Zalecamy nanosić klej na obie płaszczyzny w przypadku materiałów elastycznych i jednostronnie na płaskie powierzchnie. Klej tapicerski jak i klejony materiał powinny być w temperaturze pokojowej(od 18 do 25 stopni C). Po rozpyleniu kleju na tapicerkę należy odczekać około 30 sekund do odparowania rozpuszczalnika. Następnie dokładnie sklejamy obydwie płaszczyzny. Nie odklejamy połączonych już materiałów. Pełne wiązanie kleju tapicerskiego następuje po 48 godzinach. Po zakończeniu używania kleju zalecamy wyczyszczenie dyszy na butelce, aby produkt mógł nam posłużyć drugi raz. Możemy dokonać tego za pomocą rozpuszczalnika lub wspomnianej już benzyny ekstrakcyjnej.

Zalecana średnica dyszy w przypadku nakładania kleju pistoletem to 1,0-2,5 mm, a wydajność naszego kleju wynosi 70-100 g/m2. Zaś magazynowany powinien być z dala od źródeł ognia, w miejscach suchych. Najlepiej w temperaturze pokojowej.

Zalety kleju do tapicerki w sprayu

Nasz klej w sprayu charakteryzuje się szybką i wygodną aplikacją oraz mocną i elastyczną spoiną. Klej wykazuje dobrą przyczepność i świetne wiązanie kontaktowe w temperaturze pokojowej. Ponadto klej jest wytrzymały na naprężenia i ma długi termin przydatności do użycia. Klej doskonale nadaje się między innymi do klejenia pianki tapicerskiej i meblowej, do sztucznej skóry i naturalnej, do dywanów, wykładzin, tkanin na podkładzie z filcu i na piance poliuretanowej. Nie zalecamy używania tego kleju do podsufitki samochodowej.

3 opinie dla Klej tapicerski w sprayu

 1. JERZY DREWA (zweryfikowany)

  bardzo dobry i pomocny

 2. Anna (zweryfikowany)

  Bardzo łatwy w obsłudze, jak coś chwyci to już nie puszcza

 3. Piotr (zweryfikowany)

  Polecam bardzo wygodna sprawa w aplikacji

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *