nietoperz na Halloween instrukcja

Nietoperz na Halloween – jak uszyć nietoperza?

Choć przypadające na ostatni dzień października Halloween to typowo amerykańskie święto, to coraz więcej osób w Polsce wykorzystuje ten dzień do zabawy. Są przebieranki, imprezy dla małych i dużych oraz specjalne dekoracje na Halloween. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego dnia jest nietoperz. Wcale nie trzeba być fanem Halloween, by na ten dzień przygotować tematyczne ozdoby. Nasz nietoperz na Halloween świetnie sprawdzi się zarówno jako dekoracja, jak i zabawka dla dziecka. Zatem zapraszamy do naszej prostej instrukcji, w której pokażemy Wam, jak uszyć nietoperza na Halloween (i nie tylko).


Dekoracje na Halloween

Na Halloween królują dynie oraz straszne dekoracje i elementy mające wywołać grozę, jak szkielety, duchy, wiedźmy, pająki i właśnie nietoperze. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przygotować ozdoby nawiązujące do Halloween, ale dużo przyjemniejsze i mniej straszne. Czy nietoperz lub duszek mogą być sympatyczne? Oczywiście! Samodzielnie możemy przygotować ozdoby na Halloween, które wywołają serdeczny uśmiech.

Takie dekoracje halloweenowe można zrobić praktycznie z wszystkiego, co mamy pod ręką. Wystarczy rolka po papierze toaletowym i kilka kartek papieru, by przygotować duszki lub nietoperze. My natomiast szyjemy dekoracje na Halloween z naszych materiałów. Już z kilku skrawków materiału można uszyć piękne ozdoby czy wręcz maskotki. Tak właśnie powstał nasz nietoperz na Halloween.

Nietoperz na Halloween dla każdego

Jako motyw przewodni na Halloween wybraliśmy nietoperza. Ale nasz nietoperz to nie taki zwykły gacek – nasz ma urok, któremu nie można się oprzeć. Specjalnie dobraliśmy materiał w różowym kolorze, by przełamać stereotyp groźnego nietoperza całego w czerni. To sprawia, że taki nietoperz to nie tylko jednorazowa dekoracja na Halloween, ale urocza zabawka, która może towarzyszyć dziecku przez cały rok. Choć oczywiście nasz nietoperz z materiału to nie tylko zabawka dla dzieci, ale również przytulna ozdoba dla każdego miłośnika zwierzaków. I żadne świeżaki czy słodziaki nie są w stanie konkurować z naszym nietoperzem.

Uczciwie ostrzegamy, że futerko nietoperza i jego skrzydełka podobają się także domowym zwierzętom. I tym sposobem dekoracja na Halloween staje się zabawką dla psa lub kota. Nietoperz dla psa powinien tylko być pozbawiony plastikowych elementów – lepiej zrezygnować z przyszywanych oczu, by pies ich nie połknął.

Z jakich materiałów uszyć nietoperza?

Stworzenie tego uroczego nietoperza wymaga zaledwie kilku kroków. Jak zawsze zaczynamy od skompletowania potrzebnych materiałów. Nam zależało na bardzo futrzastej wersji nietoperza, dlatego użyliśmy futerka z prywatnych zbiorów. Ale testowaliśmy też tkaninę Minky i również świetnie się sprawdza. Zatem osobom, które nie mają takiego futrzastego materiału lub chcą bardziej miękką, a mniej włochatą tkaninę na brzuszek nietoperza – polecamy tkaninę Minky. Aby skrzydła przypominały jak najbardziej prawdziwe skrzydła nietoperza, wybraliśmy do tego naszą ekoskórę z wysokim połyskiem. Doskonale imituje ona naturalną skórę.

Nietoperz na Halloween – instrukcja jak uszyć krok po kroku

 1. Materiały potrzebne, by uszyć nietoperza:

  – ekoskóra – tkanina gładka wysoki połyski – 0,2 mb
  – futerko na ciało (głowę) nietoperza – 0,2 m x 0,5 m
  – futerko na wstawki do uszu 0,2 m
  – ścinki materiału na obwódki oczu (u nas Alcantra)
  – oczka zabawkowe lub dekoracyjne guziki – 2 sztuki
  – klej na gorąco (jeśli oczka wymagają wzmocnienia)
  – garść wypełnienia silikonowego
  – szpilki
  – nożyczki
  – marker znikający lub kreda
  – maszyna do szycia
  – darmowy szablon nietoperza
  materiały na nietoperza

 2. Wytnij szablon z materiałów.

  Nietoperz na Halloween potrzebuje 4 sztuk skrzydeł wyciętych z ekoskóry zatem wytnij 2 razy prawe i 2 razy lewo skrzydło. Następnie z różowego futerka wytnij ciałko (głowę) – 2 sztuki oraz uszy – także 2 sztuki. Z ciemnego futerka wytnij 2 sztuki na uszy. Z resztek materiałów, które posiadasz, wytnij 2 obwódki oczu. Pamiętaj, by dopasować kolor do całości nietoperza. My obwódki przygotowaliśmy z zamszowej Alcantry. wycięte materiały na nietoperza

 3. Przeszyj uszy nietoperza na maszynie.

  Połącz ze sobą różowe i ciemne materiały na uszy.
  uszy nietoperza na halloween

 4. Przygotuj skrzydła nietoperza.

  Złóż skrzydło na pół i przeszyj na prawej stronie ściegiem prostym ok. 1-2 mm od krawędzi. W taki sposób przeszyj każde skrzydło.
  skrzydła nietoperza

 5. Połącz skrzydła w pary.

  Złóż je lewą stroną do lewej strony materiału i zepnij szpilkami.
  nietoperz na halloween skrzydła

 6. Przeszyj skrzydło dookoła ok. 1-2 mm od krawędzi tkaniny.

  Następnie odetnij wystąjące kawałki materiału.
  nietoperz na halloween jak zrobić skrzydła

 7. Zegnij uszy nietoperza po obu stronach i przeszyj na maszynie.

  Uszy przyszyj do głowy (czy też ciałka) nietoperza.
  głowa nietoperza na halloween

 8. Przyszyj obwódki oczu na maszynie.

  jak uszyć nietoperza

 9. Przyczep zabawkowe oczka lub przyszyj ozdobne guziki.

  nietoperz oczy z guzików

 10. Przyszyj skrzydła do ciała (głowy) nietoperza.

  nietoperz halloween

 11. Złóż uszy i skrzydła do środka, przyłóż prawą stroną drugiej części ciałka (głowy) nietoperza.

  Zepnij szpilkami i przeszyj na maszynie. Zostaw otwór na wywinięcie.
  nietoperz zabawka

 12. Wywiń nietoperza na prawą stronę.

  Środek wypełnij kulką silikonową.
  wypełnienie nietoperza

 13. Zaszyj główny otwór igłą i nitką ściegiem krytym.

  nietoperz halloween zabawka

 14. Nietoperz na Halloween gotowy.

  nietoperz na halloween jak zrobić

Zapraszamy także do obejrzenia filmiku z dokładną instrukcją jak uszyć nietoperza – wyjaśni ona każdą wątpliwość.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *