Pianki tapicerskie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Nasze pianki tapicerskie powstają w procesie chemicznych, podczas którego wysokiej jakości poliuretan zostaje spieniony w piankę. Tworzy się przewiewna gąbka o bardzo szerokim zastosowaniu. Najbardziej pożądaną zaletą pianki tapicerskiej jest jej elastyczność. Dzięki temu gąbki tapicerskie po ściśnięciu bez problemu powracają do swojego pierwotnego kształtu.

Pianki tapicerskie i ich właściwości

Wspomniana już wysoka elastyczność pianki sprawia, że jest ona banalnie prosta w obróbce. Tak naprawdę wystarczy ostry nóż kuchenny, aby dociąć odpowiedni wymiar. Istotną cechą gąbki tapicerskiej jest też jej odporność na wysoką temperaturę i wilgoć. Badania profesjonalistów pokazały, że pianka z biegiem lat zaledwie w niewielkim stopniu traci swoje właściwości. Właśnie dzięki tej trwałości nasza pianka tapicerska ma tak wielu usatysfakcjonowanych użytkowników.
Odpowiednio dobrana pianka posłuży nam przez wiele lat. Ponieważ struktura gąbki jest starannie przemyślana, ściśle powiązane ze sobą komory sprawiają, że materiał pozbawiony jest naprężeń, a pianka ma bardzo dobrą przepuszczalność powietrza. Wiążę się to z tym, że mebel tapicerowany z naszą pianką posiada idealną wentylację. Podczas projektowania i produkcji pianki pomyślano również o alergikach. Zamknięta struktura pianki skutkuje tym, że nie chłonie ona kurzu, dzięki czemu nie przenosi bakterii.

Zastosowanie gąbki tapicerskiej

Niska waga, wysoka rozprężność oraz przepuszczalność powietrza sprawiają, że gąbki tapicerskie świetnie sprawdzają się w produkcji materaców piankowych. Wybór twardości pianki zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Kolejnym atutem naszych gąbek jest rewelacyjna akustyka. Wszystko dlatego, że odpowiednio dobrana gęstość pianki doskonale tłumi hałas. Z tego powodu nasze pianki często stosuje się do wygłuszania. Zróżnicowane właściwości oraz łatwa obróbka powodują, że pianki tapicerskie znajdują zastosowanie w wielu branżach.

Pianka w przemyśle meblowym

Pianka tapicerska powstała przede wszystkim z myślą o branży meblowej. Tutaj gąbkę możemy spotkać praktycznie na każdym kroku – na siedziskach krzeseł, taboretów, narożników i sof. Pianką obija się również boczki mebli, zwiększając tym samym komfort użytkowania. Modnym i często spotykanym rozwiązaniem są także wezgłowia do łóżek sypialnianych. W takim wypadku pianka może być przepikowana guzikami, przeszyta lub przybita ozdobnymi gwoździami. Nasza gąbka może posłużyć również jako panele ścienne – wystarczy kawałek płyty, pianki oraz ozdobnej tkaniny, by ściana nabrała charakteru. Możliwości wykorzystania pianki jest mnóstwo, wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Transport pianki

Gąbki tapicerskie mają dość duży gabaryt, dlatego też często do wysyłki pianki są kompresowane. Daje to ogromne możliwości, ponieważ objętość pianki zmniejsza się niemalże czterokrotnie. Prosimy również pamiętać, by po otrzymaniu pianki jak najszybciej ją rozpakować. Dzięki temu szybko wróci do swojej naturalnej formy i nie straci przy tym swojej elastyczności.