Sale!

Pianka Meblowa T18

(1 opinia klienta)

Original price was: 40,00 zł.Current price is: 33,00 zł.

Pianka meblowa T18 o wymiarach 120×200 cm to elastyczna i miękka gąbka tapicerska o szerokim zastosowaniu. Pianka tapicerska T18 doskonale sprawdza się między innymi w boczkach mebli, wezgłowiach czy jako wygłuszenie do wnętrza. Niezastąpiona w tapicerstwie i przemyśle meblowym.

SKU: Brak danych Kategoria:

Doskonałej jakości pianka meblowa T18

Nasza pianka meblowa T18 to produkt, którego zazwyczaj w ogóle nie widać, a bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić jakiekolwiek prace tapicerskie. Pianka tapicerska kryje się zazwyczaj pod tkaninami obiciowymi i nie jest dostępna naszym oczom. Dopiero w momencie, gdy konieczna staje się wymiana gąbki, zauważamy, że bez niej nie da się normalnie funkcjonować. Grubsze pianki tapicerskie bowiem stanowią o wytrzymałości i wygodzie mebli. Bez pianki nie dałoby się wysiedzieć na twardej i sztywnej kanapie czy krześle.

Natomiast pianka meblowa T18 jest bardziej miękka niż najbardziej powszechna pianka tapicerska T30 i przez to ma też inne zadania. Stanowi doskonałe wypełnienie boczków i wezgłowi. Jest świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zależy nam na miękkości, a nie bardzo wysokiej wytrzymałości. Fantastyczne parametry techniczne pianki T18 sprawiają, że stosowana wedle zaleceń posłuży nam przez długie lata.

Pianka tapicerska T18 – właściwości

Nasza pianka meblowa T18 powstaje w Polsce z najwyższej jakości poliuretanu. Dzięki temu jest wytrzymała i pozostaje w dobrej kondycji przez wiele lat. Pod warunkiem oczywiście, że wykorzystywana jest zgodnie z sugerowanym przez producenta przeznaczeniem. Gąbka tapicerska T18 jest najbardziej miękką i elastyczną gąbką na rynku. Pod wpływem znacznego ciężaru mocno się ugniata, dlatego nie sprawdzi się jako wypełnienie siedziska, krzesła lub kanapy.

Wysoka elastyczności pianki T18 sprawia, że bardzo łatwo ją przyciąć i poddać obróbce. Warto podkreślić, że pianka meblowa jest również odporna na wilgoć. To zaś powoduje, że nie pochłania wilgoci czy potu, które mogłyby zniszczyć tkaninę. Pianka tapicerska świetnie radzi sobie również z wysoką i niską temperaturą. Ogromnym plusem pianki T18 jest jej nietoksyczność. Jest zatem przyjazna dla skóry, nie uczula i nie podrażnia nawet osób ze skłonnością do alergii. A dodatkowo jest także nieszkodliwa dla środowiska i posiada atest higieniczny.

Pianka meblowa T18 – jakie ma zastosowanie?

Miękka pianka meblowa T18 najlepiej odnajduje się jako w wezgłowiach łóżka, wypełnieniach boków mebli i wszędzie tam, gdzie gąbka nie będzie narażona na znaczne obciążenia. Jednym z najczęstszych zastosowań pianki T18 jest produkcja legowiska dla psów i kotów. Właśnie bardziej elastyczna i miękka gąbka tapicerska T18 idealnie sprawdza się jako środek wypełniający posłanie dla zwierzaka domowego. Nie dość, że zapewnia pupilowi wygodny relaks, to także nie chłonie wilgoci z psa po spacerze. A na wypadek, gdyby nasz pies czy kot rozpruł legowisko i dobrał się do pianki, to jest ona nietoksyczna i nie zagraża zdrowiu zwierzęcia. Taką piankę T18 znajdziecie w wielu różnych rodzajach legowisk. Na naszym blogu możecie też dowiedzieć się, jak samodzielnie stworzyć takie legowisko.

Innym ciekawym pomysłem na wykorzystanie pianki T18 jest wygłuszanie pomieszczeń. Z pomocą gąbki można wprowadzić odpowiednią izolację dźwiękową. Ponadto pianka meblowa T18 może być wykorzystana jako zabezpieczenie ostrych rogów mebli, gdy w domu mieszka małe dziecko, które mogłoby zrobić sobie krzywdę. Pianką tą można osłonić także przedmioty przed zwierzętami.

Zastosowanie pianki meblowej T18:

 • boczki w meblach tapicerowanych,
 • wezgłowia,
 • legowiska dla zwierząt,
 • wygłuszanie pomieszczeń,
 • zabezpieczenie rogów mebli i przedmiotów.

Pianka meblowa – dane techniczne:

Ciężar18 kg/m3
Oznaczenie piankiT18
SkładPoliuretan
Grubość1 cm/ 2 cm/ 3 cm (do wyboru)
WymiaryDł. 200 cm Szer. 120 cm

 

T18 JEST PIANKĄ MIĘKKĄ, NIE POLECAMY STOSOWAĆ JEJ NA SIEDZISKA ORAZ OPARCIA.

 

1 opinia dla Pianka Meblowa T18

 1. Ewelina

  Dobry wieczór pisze w sprawie pianki meblowej T18 o grubości 3cm,200/120 jaka cena

  • Punkt Tapicerski

   Aktualnie dostępna pianka o grubości 3cm to pianka meblowa T30. Cena promocyjna 69 zł dla rozmiaru 200x120x3 cm. Produkt dostępny tutaj: Pianka tapicerska T30

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *