przewijak dla dziecka

Przewijak dla dziecka – instrukcja jak odnowić przewijak

Jednym z niezbędnych elementów wyprawki dla maluszka jest bez wątpienia przewijak dla dziecka. Dba on o komfort dziecka podczas przewijania, a także ułatwia rodzicom pielęgnację swojej pociechy. Przewijak jednak może ulec uszkodzeniu lub po latach będzie wymagał odnowienia dla kolejnego dziecka. Nie ma potrzeby wówczas kupowania nowego przewijaka – wystarczy odświeżyć obecny przewijak. Z naszą instrukcją każdy dowie się, jak obić przewijak i będzie w stanie zrobić to samodzielnie.

Przewijak dla dziecka – rodzaje i cechy przewijaków

Rodzajów przewijaków jest wiele, do najpopularniejszych należą zaś przewijaki nakładane na łóżeczko, wolnostojące bądź komody z przewijakiem. Zdecydowanie najpowszechniejszy zaś jest przewijak dla dziecka nakładany. Jest on najbardziej mobilny, można wykorzystać go na różnych powierzchniach oraz zajmuje najmniej miejsca. Po przewinięciu dzieciaczka przewijak można schować i nikomu nie wadzi. Z kolei komody czy wolnostojące przewijaki nadają się tylko do większych pomieszczeń.

Główne cechy przewijaka to przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalność. Ma on za zadanie ułatwić życie świeżo upieczonym rodzicom i maluszkowi. Stabilne i wygodne podłoże zapewnia komfort dziecku, a tym samym przekłada się na bardziej sprawne przewijanie go. Dzięki przewijakowi łatwiej też utrzymać czystość i porządek. Fundamentalny atut przewijaka to jednak bezpieczeństwo dziecka.

Jak odnowić przewijak dla dziecka?

Z racji tego, że z przewijaka korzysta się przynajmniej kilka razy dziennie, dość szybko może się on zużyć. Najczęściej dochodzi do popękania lub poszarpania materiału obiciowego na przewijaku. Z pewnością warto też raz na jakiś czas odświeżyć przewijak dla dziecka. Tym bardziej, gdy po dłuższym czasie nieużywania przewijak ponownie wraca do łask. Aż się prosi wtedy o zmianę obicia przewijaka. Na szczęście nie trzeba kupować nowego przewijaka – wystarczy skorzystać z naszej instrukcji i samodzielnie obić przewijak dla dziecka.

Potrzebne materiały do odnowienia przewijaka:

Do odnowienia przewijaka można wybrać różne tkaniny obiciowe. My zdecydowaliśmy się na jednego z najpopularniejszych przedstawicieli ekoskór, czyli skaj pikowany tapicerski. Jest on odpowiednio elastyczny i miękki, a jednocześnie wytrzymały i prosty w pielęgnacji i utrzymaniu czystości.

 • skaj pikowany tapicerski 1 mb,
 • stary przewijak,
 • nożyce,
 • kreda do rysowania lub mydło krawieckie,
 • miarka,
 • maszyna do szycia
 • igła i nitka.
jak odnowić przewijak dla dziecka

Instrukcja krok po kroku jak odnowić przewijak dla dziecka

 1. Wymierz i odrysuj wszystkie elementy przewijaka na skaju.

 2. Odrysowane elementy wytnij ze skaju. Pamiętaj, by zostawić 1 cm naddatku z każdej strony.

 3. Zszyj przód przewijaka składający się z 3 części.

 4. Do gotowego przodu przypnij z obu stron boki przewijaka. Zszyj całość na maszynie.

 5. Dodaj tył przewijaka i zszyj go wzdłuż 2 boków, a trzeci zszyj do połowy.

  Wywiń na prawą stronę i włóż w pokrowiec stary przewijak. Zaszyj powstały otwór ręcznie.

 6. Gotowy przewijak świetnie sprawdzi się podczas użytkowania, a jednocześnie wygląda bardzo efektownie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *