Jednym z niezbędnych elementów wyprawki dla maluszka jest bez wątpienia przewijak dla dziecka. Dba on o komfort dziecka podczas przewijania, a także ułatwia rodzicom pielęgnację swojej pociechy. Przewijak jednak może ulec uszkodzeniu lub po latach będzie wymagał odnowienia dla kolejnego dziecka. Nie ma potrzeby wówczas kupowania nowego przewijaka – wystarczy odświeżyć obecny przewijak. Z naszą instrukcją każdy dowie się, jak obić przewijak i będzie w stanie zrobić to samodzielnie.
Przewijak dla dziecka – rodzaje i cechy przewijaków
Rodzajów przewijaków jest wiele, do najpopularniejszych należą zaś przewijaki nakładane na łóżeczko, wolnostojące bądź komody z przewijakiem. Zdecydowanie najpowszechniejszy zaś jest przewijak dla dziecka nakładany. Jest on najbardziej mobilny, można wykorzystać go na różnych powierzchniach oraz zajmuje najmniej miejsca. Po przewinięciu dzieciaczka przewijak można schować i nikomu nie wadzi. Z kolei komody czy wolnostojące przewijaki nadają się tylko do większych pomieszczeń.
Główne cechy przewijaka to przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalność. Ma on za zadanie ułatwić życie świeżo upieczonym rodzicom i maluszkowi. Stabilne i wygodne podłoże zapewnia komfort dziecku, a tym samym przekłada się na bardziej sprawne przewijanie go. Dzięki przewijakowi łatwiej też utrzymać czystość i porządek. Fundamentalny atut przewijaka to jednak bezpieczeństwo dziecka.
Jak odnowić przewijak dla dziecka?
Z racji tego, że z przewijaka korzysta się przynajmniej kilka razy dziennie, dość szybko może się on zużyć. Najczęściej dochodzi do popękania lub poszarpania materiału obiciowego na przewijaku. Z pewnością warto też raz na jakiś czas odświeżyć przewijak dla dziecka. Tym bardziej, gdy po dłuższym czasie nieużywania przewijak ponownie wraca do łask. Aż się prosi wtedy o zmianę obicia przewijaka. Na szczęście nie trzeba kupować nowego przewijaka – wystarczy skorzystać z naszej instrukcji i samodzielnie obić przewijak dla dziecka.
Potrzebne materiały do odnowienia przewijaka:
Do odnowienia przewijaka można wybrać różne tkaniny obiciowe. My zdecydowaliśmy się na jednego z najpopularniejszych przedstawicieli ekoskór, czyli skaj pikowany tapicerski. Jest on odpowiednio elastyczny i miękki, a jednocześnie wytrzymały i prosty w pielęgnacji i utrzymaniu czystości.
- skaj pikowany tapicerski 1 mb,
- stary przewijak,
- nożyce,
- kreda do rysowania lub mydło krawieckie,
- miarka,
- maszyna do szycia
- igła i nitka.
Instrukcja krok po kroku jak odnowić przewijak dla dziecka
- Wymierz i odrysuj wszystkie elementy przewijaka na skaju.
- Odrysowane elementy wytnij ze skaju. Pamiętaj, by zostawić 1 cm naddatku z każdej strony.
- Zszyj przód przewijaka składający się z 3 części.
- Do gotowego przodu przypnij z obu stron boki przewijaka. Zszyj całość na maszynie.
- Dodaj tył przewijaka i zszyj go wzdłuż 2 boków, a trzeci zszyj do połowy.
Wywiń na prawą stronę i włóż w pokrowiec stary przewijak. Zaszyj powstały otwór ręcznie.
- Gotowy przewijak świetnie sprawdzi się podczas użytkowania, a jednocześnie wygląda bardzo efektownie.