Tkanina obiciowa dla psa i kota

Meble tapicerowane można spotkać teraz praktycznie w każdym mieszkaniu. Są stylowe, wygodne i atrakcyjne wizualnie. Nic dziwnego więc, że są tak chętnie wybierane do urządzania wnętrza. Z tkaninami tapicerskimi w domu może być tak naprawdę tylko jeden problem – utrzymanie czystości. Zadanie staje się o tyle trudniejsze, gdy pod naszym dachem mieszkają zwierzęta. Na szczęście istnieją materiały tapicerskie idealnie nadające się do takich domów. Dowiedz się, jak jest najlepsza tkanina obiciowa dla psa i kota.

Odporna i ładna tkanina obiciowa dla psa i kota

Tkanina przyjazna dla zwierząt i ich właścicieli powinna być przyjemna w dotyku i wygodna. Komfort tapicerowanych mebli na pewno docenią nasze zwierzaki. Aby jednak meble posłużyły nam przez długie lata, warto wybrać materiał odporny na pazury. Kocie harce czy zabawy psiaka mogą skończyć się źle dla naszej kanapy, jeśli nie wybierzemy odpowiedniego materiału.

Materiał odporny na pazury

Do prozwierzęcego wnętrza nie radzimy wybierać mebli ze skóry naturalnej. Dobrym pomysłem nie jest też ekoskóra – nawet najlepszej jakości skaj może nie mieć szans w starciu ze zwierzęcymi pazurami. Zadrapania i zarysowania na sztucznej skórze będą aż nadto widoczne i mogą doprowadzić do rozprucia tkaniny obiciowej. Warto pamiętać też, by wybrać tkaninę bez widocznych splotów, bowiem dają się one łatwo zahaczyć kocim pazurom. Idealna tkanina obiciowa dla psa i kota powinna również być łatwa w utrzymaniu czystości. Materiał musi dobrze znosić zabiegi pielęgnacyjne, dzięki temu można szybko i skutecznie przetrzeć kanapę czy fotel, by mebel wyglądał jak nowy.

tkanina obiciowa dla psa i kota musi być odporna na zadrapania

Zwierzęce pazury mogą wyrządzić dużą szkodę tkaninie, dlatego trzeba wybrać materiał odporny na pazury.

Wodoodporna tkanina przyjazna dla zwierząt

Podsumujmy więc, jakiej tkaniny powinniśmy szukać, jeśli mamy w domu zwierzaki. Materiał musi mieć zwartą strukturę, bez widocznych splotów, być odpornym na zadrapania i rozerwanie. Mile widziane są tkaniny wodoodporne i pozwalające na szybką i bezpieczną pielęgnację i czyszczenie. Ponadto płynne substancje nie wnikają w strukturę włókien, a zatrzymują się na ich powierzchni. Dzięki temu mokry pies leżący na kanapie czy otrzepujący się po spacerze w pobliżu mebla nie będzie wywoływał w nas już strachu o tkaninę.

Idealna tkanina obiciowa dla psa i kota istnieje

Czy na rynku istnieje taka tkanina obiciowa dla psa i kota? Tak! Doskonale sprawdzi się Bianka, Werona i Alcantra. Tkanina meblowa Bianka jest bardzo przyjemna w dotyku i jednocześnie jest nie do zdarcia. Jest odporna na przetarcia, zabrudzenia i niezwykle prosta w czyszczeniu. Welur Werona to bardzo mocny materiał również odporny na zniszczenia i uszkodzenia. Jego dużą zaletą jest plamoodporność i możliwość wyczyszczenia z jego powierzchni dosłownie każdego zabrudzenia. Z kolei sztuczny zamsz Alcantra często nazywany jest wręcz tkaniną obiciową stworzoną dla psa i kota. Materiał pokrywa warstwa teflonu, dzięki czemu jest banalnie prosty w czyszczeniu. Umożliwia to więc bezproblemowe starcie naniesionego błota, piasku czy sierści. Jak widać można znaleźć tkaninę, która będzie zarówno ładna, jak i wytrzymała oraz fantastycznie posłuży ludziom i ich zwierzakom.

welur werona dla psa i kota

Welur Werona to doskonała tkanina, której nie są straszne psie czy kocie pazury.