Tkaniny dekoracyjne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

W ofercie hurtowni tapicerskiej nie mogło oczywiście zabraknąć tkanin dekoracyjnych. Obok tkanin obiciowych to właśnie tkaniny dekoracyjne najczęściej spotykamy we wnętrzach blisko nas. Jak sama nazwa tych tkanin wskazuje, ich podstawową funkcją jest bycie dekoracją pomieszczenia. Ale nasze tkaniny ozdobne to nie tylko dodatek. Dzięki swoim licznym właściwościom mogą grać główną rolę w każdym domu.

Piękne i wytrzymałe tkaniny dekoracyjne

Pośród materiałów dekoracyjnych znaleźć można tkaniny dekoracyjne o różnym przeznaczeniu. Ich wspólnym mianownikiem jest przyciągający wzrok wygląd i ciekawy design. Cieszą oczy oryginalnym wzorem, nietypową strukturą czy niespotykanymi wśród innych tkanin kolorami. To sprawia, że tkaniny ozdobne są tak często poszukiwane – obok nich po prostu nie sposób przejść obojętnie.

Wciąż istnieje przekonanie, że materiały dekoracyjne są nietrwałe i szybko się niszczą. Nic z tych rzeczy! Nasze tkaniny dekoracyjne dostały po równo z wyglądu, jak i wytrzymałości. Każda z tkanin świetnie poradzi sobie z postawionym przed nią zadaniem. Choć oczywiście pamiętajmy, że zakup materiału to nie tylko wybór ulubionego wzoru, ale także przeznaczenia danej tkaniny. Zupełnie inne właściwości i parametry techniczne mają bowiem chociażby tkaniny obrusowe, a inne tkaniny na dekoracyjne poduszki na zewnątrz.

Rodzaje tkanin dekoracyjnych

Tkaniny zewnętrzne muszą przetrwać trudne warunki atmosferyczne, nie płowieć od słońca i nie pękać od różnic temperatur. I właśnie taka jest nasza wodoodporna tkanina Garden, którą dodatkowo wyróżnia cudowny wzór w liście. Dzięki temu w ogrodzie czy na balkonie można stworzyć energetyczną dżunglę. Bo kto powiedział, że materiały zewnętrzne muszą być nudne.

Zdecydowanie jednak więcej w naszym sklepie tkanin ozdobnych do wnętrza. Ale i tu zadbaliśmy o różnorodność. Mamy więc wciąż bijącą rekordy popularności tkaninę Minky, bez której ciężko wyobrazić sobie pokój dziecka. Z Minky można uszyć kocyki, poduszki czy narzuty, za to z organicznej i przewiewnej bawełny można stworzyć praktycznie wszystko dla dziecka – od ubranek, po pluszaki, pościel i wszelkie elementy ozdobne do pokoju.

Najczęściej spotykaną i najprzytulniejszą ozdobą do domu są dekoracyjne poduszki. To najprostsza droga do odświeżenia pokoju czy zmiany wystroju wnętrza. Za sprawą dużego wyboru pięknych wzorów można znaleźć odpowiedni materiał na poduszki do każdego stylu aranżacyjnego. Wzory w modną monsterę w różnych wariantach kolorystycznych, w fascynujące figury geometryczne czy ukazujące egzotyczne ptaki diametralnie odmienią każde wnętrze i stworzą rodzinny klimat.

Bardziej zwiewne i lekkie są tkaniny obrusowe w zjawiskowych kolorach. Oczywiście te tkaniny dekoracyjne wcale nie muszą ograniczać się do goszczenia na stole – można z nich stworzyć ciekawe ozdoby lub zasłony. Póki co jednak niekwestionowaną królową zasłon jest niezastąpiona Marsylia, a jej flagowym kolorem butelkowa zieleń.

Szybko serca zwojowały też tkaniny żakardowe, które w końcu doczekały się triumfalnego powrotu. Ich bogate wzornictwo i głębia kolorów zapiera dech w piersiach, a na dekoracyjnych poduszkach żakardy prezentują się olśniewająco. Jednak tkaniny żakardowe to nie tylko ozdoby – świetnie sprawdzają się także jako tkanina obiciowa na meble. Kanapa tapicerowana materiałem w tak wspaniały wzór nie pozwoli przejść obok siebie obojętnie.

Uniwersalne zastosowanie tkanin dekoracyjnych

Jak widać zatem tkaniny dekoracyjne nie jedno mają imię i mogą znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Mogą pełnić rolę dekoracyjną, ale także praktyczną. Doskonale sprawdzają się nie tylko jako ozdoby, ale również jako materiały do zadań specjalnych. Ślicznie prezentują się na meblach, zasłonach, poduszkach, narzutach jak również na ubraniach i zabawkach. Mocne, odporne na zniszczenia i z oszałamiającym wyglądem – takie właśnie są tkaniny dekoracyjne w naszym sklepie. Zapraszamy na barwną i fascynującą podróż po świecie ozdobnych tkanin.