Biały dywan do kościoła

15,00 

Biały dywan do kościoła z filcu doskonale sprawdza się podczas ważnych uroczystości, takich jak ślub czy komunia. Miękki, elastyczny i wytrzymały biały filc nadaje się nie tylko jako dywan do kościoła i restauracji, ale także jako materiał na piękne dekoracje.

Biały dywan do kościoła na ślub i komunię

Każda para młoda pragnie, żeby ich ślub był jak z bajki i bez żadnych komplikacji. Pary starają się więc, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Od ładnych już kilku lat coraz większą popularnością cieszy się filcowy biały dywan do kościoła. Jaki jest cel układanie takiego dywanu w kościele? Powodów jest kilka. Przede wszystkim biały dywan podnosi prestiż wydarzenia i buduje uroczysty klimat. Ważny jest tu właśnie biały kolor, który symbolizuje czystość, niewinność, świeżość, ale też nowy początek i nowy rozdział życia. Jednocześnie w ciemnym kościele wyłożony biały dywan nieco rozjaśnia otoczenie.

Jednak biały dywan do kościoła ma również ważne zastosowanie praktyczne. Jego obecność doceni zwłaszcza panna młoda, która do ołtarza będzie kroczyć na wysokich obcasach i może nie do końca wygodnych butach. Gdy dodamy do tego stres, to nietrudno o wrażenie nóg jak z waty. Wówczas każdy krok po śliskiej posadzce jest dużym wyzwaniem. Sprawę załatwia filcowy dywan, który zapewnia doskonałą przyczepność i bezpieczeństwo. Nikt już nie musi obawiać się, że zaliczy upadek lub poślizgnięcie na oczach wszystkich.

Jakie cechy ma materiał na biały dywan?

Najlepiej jako dywan do kościoła sprawdza się biały filc. Posiada on odpowiednią grubość – nie jest ani za gruby, ani za cienki. Gruby dywan mógłby bowiem przytłoczyć, natomiast za cienki materiał na dywan nie spełni swojej roli – będzie się podwijał, zawijał, a do tego nie zapewni pożądanej ochrony przed poślizgiem. Biały filc jest zaś idealnej grubości i elastyczności. Nie zawija się i nie tworzy niebezpiecznych nierówności, a jednocześnie świetnie trzyma się podłoża.

Jedną z najważniejszych cech filcu na dywan jest jego miękkość. Dzięki temu zapewnia komfort podczas chodzenia i daje przyjemne uczucie stąpania po niesamowicie miękkim podłożu. Mimo całej tej zwiewności i delikatności, filc biały jest mocny i wytrzymały. Bez problemu przetrwa całą uroczystość w doskonałej kondycji. Ta wytrzymałość jest niezwykle ważna, ponieważ biały dywan do kościoła często wykorzystywany jest również w czasie komunii. A wtedy po dywanie przechodzi jeszcze więcej osób i materiał na dywan musi sobie z tym poradzić.

Istotne również, aby na dywanie nie było widać brudu i plam. Wprawdzie nie jest łatwo uchronić białą tkaninę przed zanieczyszczeniem, ale specjalna struktura filcu sprawia, że nie wchłania zbytnio brudu. Ponadto z filcu można szybko usunąć zanieczyszczenia.

Biały chodnik filcowy posiada sporo atutów. Kluczowe jest jednak to, że świetnie spełnia swoją rolę, a przy tym podkreśla inne dekoracje i przede wszystkim główne postacie uroczystości. Nie rzuca się w oczy, a jednocześnie jest niezastąpiony – to prawdziwy cichy bohater wydarzenia.

Cechy białego filcu:

  • miękki,
  • elastyczny,
  • nie zawija się i nie podwija,
  • nie tworzy nierówności,
  • ma dobrą przyczepność,
  • odpowiedniej grubości,
  • wytrzymały,
  • odporny na plamy.

Jakie zastosowanie ma biały filc?

Podstawowe zastosowanie filcu to oczywiście dywan ślubny lub komunijny. Biały dywan jest coraz częściej wykorzystywany podczas ważnych uroczystości w kościele, ale także w sali, w której potem odbywa się przyjęcie. Filcowy dywan pozwala zbudować niepowtarzalny klimat, podkreślić wyjątkowość tego dnia oraz pięknie udekorować miejsce. Biały dywan do kościoła rozjaśnia pomieszczenie, a do tego ociepla je. Jest to szczególnie ważne, ponieważ większość świątyń jest dość ciemna i chłodna.

Filc biały pełni nie tylko rolę dekoracyjną i budującą atmosferę, ale także zapewniającą większy komfort i bezpieczeństwo podczas uroczystości. A jak wiemy, podczas ślubu, wesela czy chrztu na ogół nosi się buty o gorszej przyczepności – ze śliską podeszwą lub na wysokich obcasach. Rozłożony biały dywan pozwoli nie martwić się ewentualnym poślizgnięciem i upadkiem.

Z racji swoich właściwości biały filc równie często bywa wykorzystywany do tworzenia dekoracji. Filc dekoracyjny nadaje się na eleganckie pokrowce na krzesła, oryginalne podstawki na stół, śliczne kieszonki na sztućce, osłonki na kieliszki i wazony oraz nietypowe winietki na stół.

Oczywiście biały filc nie jest zarezerwowany wyłącznie na przyjęcia i duże uroczystości. Można z niego uszyć piękne dekoracje do salonu czy na stół. Elastyczność filcu sprawia, że materiał łatwo się szyje, co sprawia, że można z niego wyczarować różne cuda.

 

Grubość ok 3mm

Szerokość 150cm

Podana cena dotyczy 0,5mb(tj. 150cm x 50cm)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Biały dywan do kościoła”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *