torebka plecak pomysłem na dzień mamy

Torebka plecak 2 w 1. Pomysł na prezent na Dzień Mamy DIY

Torebka plecak to alternatywa dla osób aktywnych i lubiących wygodę. Torebki kobiece, zwłaszcza te noszone przez osoby, które są gotowe na każdą okazję, mogą sporo ważyć. Jeśli jesteś osobą, która nosi ze sobą wszystkie „przydasie”, to sama wiesz, że noszenie tego na jednym ramieniu, może znacząco obciążać jedną stronę ciała. Dla kobiet, które często noszą wypchane po brzegi torebki, model 2w1 stanowi idealne rozwiązanie. Plecak równomiernie pozwala rozłożyć ciężar na obu ramionach. Dzięki noszeniu plecaka można uniknąć wad postawy oraz bolesnych napięć mięśniowych.

Torebka plecak. Plecak na co dzień

Torebko-plecak to mieszana forma torby i plecaka. Jest to pewien rodzaj torby, która może być noszona na plecach i na ramieniu. Dzięki regulowanym ramiączkom możemy zmieniać sposób noszenia w zależności od preferencji użytkownika.

Główne cechy torebko-plecaka to zazwyczaj pojemna komora główna, która często może posiadać dodatkowe kieszenie wewnętrzne. Plecak może być zamykany na zamek błyskawiczny lub klapę z zatrzaskiem magnetycznym. Niektóre modele torbo-plecaków mogą posiadać kieszenie zewnętrzne boczne co ułatwia dostęp do podręcznych przedmiotów.

Ile kosztuje plecak?

Nie jest łatwo oszacować ile kosztuje plecak, ponieważ odpowiedź może brzmieć jedna – „zależy jaki plecak”. Cena zwyczajnego plecaka damskiego może znacząco się różnić w zależności od wielu czynników takich jak: marka, jakość materiału, z którego jest wykonany, rozmiar, funkcje praktyczne i wiele innych. Dlatego ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Przeciętnie jednak trzeba przygotować sobie między 90zł, a 200 zł za plecak średniej jakości. Oczywiście na rynku znajdziecie tańsze i droższe opcje w zależności od waszych preferencji i potrzeb.

Ile kosztuje samodzielne wykonanie plecaka torebki wg naszego projektu?

Do projektu potrzebujemy 0,5 mb głównej tkaniny i w zasadzie można by powiedzieć, że więcej nie potrzebujemy. Jednak jeśli chcemy, aby projekt wyglądał ciekawie to warto kupić kilka kolorów więcej. Podliczając minimalne ilości materiałów jakie możemy kupić w sklepie internetowym to koszt całego plecaka wyniesie 50 zł + koszt wysyłki (w tym zawarte półkola metalowe). Jeśli całość uszyjecie z jednego materiału wtedy koszt wyniesie zaledwie ok 27 zł + wysyłka materiału.

torebka plecak na zakupy

Ciekawostka. Kiedy jest dzień bez plecaka?

„Dzień bez plecaka” nie jest powszechnie obchodzonym świętem, nie znajdziemy też takiego dnia w kalendarzu. W niektórych szkołach mogą być organizowane dni tematyczne i jednym z nich jest „Dzień bez plecaka”. aby promować pomysłowe przenoszenie rzeczy. Każdy kto chce przychodzi bez plecaka na plecach. Zabawa polega na tym, aby do szkoły przynieść wszystkie niezbędne przybory w inny sposób niż zwykle. Dzieci mogą wykazać się kreatywnością i pomysłowością – można zapakować wszystkie niezbędne przybory i książki w dowolny, nawet humorystyczny sposób. Uczniowie uczestniczący w Dniu bez plecaka najczęściej zostają zwolnieni z odpytywania. „Dzień bez plecaka” nie jest wydarzeniem obchodzonym globalnie.

Torebka Plecak damski. Prezent na Dzień Mamy

Torba plecak może być doskonałym pomysłem na prezent z okazji Dnia Mamy. Możesz wybrać elegancki plecak, który będzie praktyczny, jak i stylowy. Jednak w zależności od zainteresowań i potrzeb Twojej mamy, musisz dostosować plecak do jej indywidualnego gustu i stylu. Zastanów się czy Twoja mama potrzebuje plecaka na co dzień czy do pracy, a może brakuje jej plażowej wersji? Jeśli uszyjesz plecak samemu Twoja mama z pewnością doceni Twój wkład w cały projekt. Zdecydowanie prezenty ręcznie robione są sentymentalne i wyjątkowe. Plecak można spersonalizować poprzez wybór odpowiednich tkanin i koloru. Możesz trafić w gust mamy i wybrać dokładnie to co lubi.

Jak prać torebkę plecak?

Co ciekawe plecak wykonany z tkanin, które proponujemy jest bardzo łatwy w czyszczeniu i wystarczy przecierać go wilgotną szmatką. Jeśli uznacie, że potrzebuje większego odświeżenia można śmiało wrzucić go do pralki i uprać cyklem dla tkanin mieszanych. Dlaczego czyszczenie tego plecaka jest takie łatwe? Ponieważ tkaniny, z których uszyliśmy ten torbo-plecak są tkaninami bardzo wytrzymałymi na wszelkie warunki zewnętrzne, wodoodpornymi i impregnowanymi.

Jak nosić plecak torbę?

Odpowiedź wydaje się być dość prosta, ale dla wielu może być dylematem. Odpowiedź brzmi – „to zależy jaki masz plecak”. To, tak w skrócie, ale chyba nie założysz turystycznego plecaka do szpilek? Mały, skórzany, plecaczek nie przyda się też na całodniową wycieczkę w góry. Dostosuj plecak do stylu i do formy praktycznej. Najlepiej kierować się swoją intuicją. Plecak założyć możesz zawsze, ale to forma plecaka będzie się za każdym razem zmieniać. Dlatego warto mieć ich kilka, a torba plecak powinna znaleźć się w każdej szafie ze względu na swoje funkcje praktyczne! Jeśli planujesz uszycie torby plecaka z naszej instrukcji możesz od razu uszyć sobie 2 albo nawet 3 sztuki, każdy w innym kolorze i wzorze. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować plecak torbę do outfitu. Możesz jedną torbę dać mamie w prezencie, jedną dla siebie, a kolejną daj koleżance lub siostrze!

Jak uszyć torebkę plecak z tkaniny wodoodpornej. Torba plecak DIY

Potrzebne materiały na torbę plecak:

torba plecak szablon do druku

Potrzebny czas: 3 godziny

 1. Przygotuj wszystkie potrzebne materiały. Wydrukuj plan torby do pobrania wyżej.

  materiały na torbę plecak

 2. Wytnij materiał o podanych wymiarach wg schematu. Pasek ozdobny powinien mieć 17 cm.

  materiał na torbę

 3. Wytnij materiał na pasy do plecaka w dwóch kolorach.

  dwa paski wycięte na ramiączka do plecaka

 4. Przyszyj pasek ozdobny do górnej części plecaka.

 5. Podwiń górną krawędź tkaniny i zepnij szpilkami. Ta część czeka na wszycie pod spód ramiączek do plecaka.

  przyszyty materiał ozdobny w kwiaty

 6. Dwa kolorowe paski materiału na paski złóż wg zdjęć poniżej.

 7. Przeszyj paski dookoła ściegiem prostym.

 8. Zrób troczki na metalowe półkola.

  torba-plecak-diy

 9. Złóż je tak samo jak paski powyżej. Przeszyj na maszynie. Przeciągnij przez półkola i zaszyj na końcach, aby półkola nie wyszły.

  jak uszyć plecak

 10. Ramiączka pasków włóż pod podwiniętą krawędź ozdobnej części plecaka. Możesz teraz już przeszyć na maszynie.

  jak uszyć plecak worek

 11. Teraz przełóż paski do góry i znowu przeszyj. Ten zabieg sprawi, że końcówki pasków będą mocno i trwale przyszyte.

 12. Odmierz odległość 15 cm od przyszytego paska. W tym miejscu przyszyj troczek z półkolem (najlepiej aby troczek był w tym samym kolorze co pasek obok).

  przyszycie troczka z kółkiem regulacyjnym

 13. Zszyj tył plecaka szwem prostym, a później zabezpiecz szwem zygzakiem.

 14. Przyszyj paski u dołu plecaka. Sprawdź miarką czy mają równe odstępy od szwu.

  torbo plecaki wzory

 15. Zszyj doł plecaka na lewej stronie tkaniny. Następni złóż rogi dna, odmierz 5 cm od rogu i przeszyj na maszynie. Odetnij nadmiar tkaniny.

 16. Po wywinięciu plecaka tak wygląda spód torby plecaka.

 17. Wytnij ze złożonego podwójnie skaju dno torebki o wymiarach 26 cm x 12 cm. Zaokrąglij rogi nożyczkami. Włóż na spód plecaka do środka.

  dno plecaka z ekoskóry

 18. Gotowa torba plecak!

  plecak z tkaniny wodoodpornej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *