folia transparentna co z niej uszyć

Folia transparentna – jak uszyć z niej torbę?

Czym jest folia transparentna? Co folia ma takiego w sobie, że stale inspiruje projektantów do tworzenia wciąż nowych koncepcji do zastosowania? Ta przezroczysta folia wykonana jest z PVC i jest niezwykle praktycznym materiałem. Odporna jest na wysokie jak i niskie temperatury. Posiada stabilizatory UV, dzięki którym materiał jest chroniony przed promieniowaniem słonecznym oraz wpływem warunków atmosferycznych. To bezbarwne tworzywo jest bardzo plastycznym i wdzięcznym materiałem, które można wykorzystać niemal do wszystkiego.

Folia transparentna świetnie sprawdzi się w produkcji różnorodnych opakowań, jako plandeki do altan, rolety foliowe, przezroczyste okna, poszycia dachów samochodowych typu cabrio, okna w namiotach, nakrycia na stoły i krzesła w restauracjach oraz dodatków galanteryjnych. Jak widać folia ma tak wiele zastosowań, że szkoda z niej czegoś nie uszyć.

Folia transparentna. Torba damska na co dzień i nie tylko

Trendy w modzie nieustannie się zmieniają. Projektanci mody za każdym razem pokazują na wybiegach designerskie torebki, które mają zaskakiwać w swoim kształcie i kolorze. Folia jest bezbarwna, a stosowanie jej na torebkę może wydawać się nie zasadne. Jednak fakt, że wszystko przez folię widać można bardzo łatwo obejść. Przede wszystkim folie można kupić w kolorze, poza tym można uszyć materiałowy czy skórzany wkład do środka, który zakryje to co dla nas cenne i ważne.

Moda na torby i kosmetyczki o neutralnych barwach powraca co jakiś czas do łask. Te dodatki mają wszechstronny wygląd, który pasuje do wielu różnych stylizacji, a to sprawia, że są one atrakcyjnym wyborem dla tych, którzy preferują minimalistyczny styl. Ponadto, ich przezroczysty wygląd nie tylko dodaje elegancji, ale także ułatwia sprawne odnalezienie potrzebnych przedmiotów wewnątrz.

Jak uszyć torbę? Instrukcja krok po kroku

Aby uszyć bardzo prostą i efektowną torbę tak naprawdę potrzebujesz nie wiele. Projekt zachwyca swoją prostotą i łatwością wykonania. Dla urozmaicenia nasza torba posiada aplikację, która dodaje uroku całemu projektowi. Oczywiście możecie zrezygnować z tego dodatku dzięki czemu torba będzie jeszcze łatwiejsza w wykonaniu.

Potrzebny czas: 1 godzina

 1. Wydrukuj przygotowany plan działania z wykrojem.

  przygotowane materiały do uszycia torby z folii przezroczystej

 2. Wytnij prostokąt z folii o wymiarach 40 x 62 cm.

  Wytnij uchwyt torebki

 3. Na obu końcach foli odrysuj i wytnij przygotowany szablon uchwytu.

  Wycięty uchwyt z folii

 4. Odmierz po środku torby miejsce, w którym przygotujesz aplikację z dekoracyjnej serwetki i cekinów.

  przygotowana serwetka i cekiny na torebce

 5. Wytnij kółko z folii ok 0,5 cm większe od serwetki i nałóż na wierzch. Przyszyj na maszynie tak aby cekiny i serwetka zostały pod folią.

  przyszywanie aplikacji to roby

 6. Zszyj boki torby na maszynie. Pamiętaj aby początek i koniec szwu zaryglować przed pruciem!

  zszywanie torby po bokach

 7. Wywiń torebkę na prawą stronę. Może wydawać się trudne, ale folia po wywinięciu jest zupełnie bez zagięć.

  gotowa torba z folii

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *